Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Pololetní prázdniny v Zoo Ostrava
V pátek 3. února zveme všechny školáky a jejich rodiče do ostravské zoologické zahrady, kde pro ně bude o pololetních prázdninách připraven speciální program. Za mimosezónní zlevněné vstupné si mohou užít zábavu i poučení. Všichni školáci se mohou těšit i na malý dárek.
Mláďata nejmenšího plemene domácího skotu v Zoo Ostrava
Mezi první mláďata v roce patří v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava již tradičně mláďata nejmenšího plemene domácího skotu dahome.
Nordická sezóna v kině Vlast
Festival severských filmů SCANDI, který probíhá již tradičně v tomto čase v kině Vlast, je letos nově propojujen s přednáškami a výstavami o česko-severské spolupráci na poli vědy a kultury.
Úspěch se opakuje: Česko bude na Berlinale opět reprezentovat film z FAMU
Animovaný film Deniska umřela, který režíroval Philippe Kastner z Katedry animované tvorby FAMU, bude mít světovou premiéru na festivalu Berlinale v prestižní soutěžní sekci Generation Kplus, jež představuje ve světové premiéře ty nejlepší celovečerní i krátké filmy pro děti.
Festival Ladná Čeladná zahajuje předprodej. Do konce roku nabízí vstupenky za letošní ceny
Festival Ladná Čeladná zahajuje předprodej vstupenek na osmý ročník, který se uskuteční 4. a 5. srpna 2023. Pořadatelé se rozhodli do konce roku nezdražovat a v první vlně předprodeje nasadili stejné ceny jako u skončeného sedmého ročníku.
Simona Stašová je nově zapsána v knize rekordů
Simona Stašová, jedna z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších hereček u nás má na svém kontě jedno velké prvenství, které nemá obdoby u nás, ale při hledání podkladů k rekordu, snad ani ve světě.
Hejtman Ivo Vondrák ocenil umělce s handicapem
Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje pro handicapované umělce mají přispět k poznání problémů osob se zdravotním postižením a podporují myšlenku jejich společenské integrace. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo dvacet umělců se svými výtvarnými, literárními a hudebními díly.
Mostořská zabíjačka je po dvou letech zase tady
V sobotu 3. prosince bude od 13.00 hodin před dřevěnkou, v domě PZKO a v blízkém okolí probíhat bohatý program přibližující tradici zabíjaček.
Talentovaná písničkářka JULA vydává debutové album Úlet
Julie Brožová aka JULA, muzikantka, cestovatelka, herečka, instruktorka jógy smíchu, stvořila své první album s názvem Úlet.
Zámecký park v Paskově zdobí nový dřevěný altán
Šestiboký dřevěný altán se sloupovou konstrukcí a zastřešením vyrostl na podzim v areálu zámeckého parku v Paskově.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Kultura

22. února 1993

se stalo samostatné Česko členem UNESCO.

Sport

22. února 1998

získali hokejisté na Zimních olympijských hrách v Naganu zlatou medaili.

Historie

22. února 1371

po vymření Tudorovců v Anglii nastoupili Stuartovci a na anglický trůn dosedl skotský král Robert II.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí