Magazín / ARCHÍV

Podzimní plody pomohou nastartovat imunitní systém
Podzim je sezónou nachlazení a zvýšené únavy. Organismus si zvyká na chladnější počasí a zkracující se dny. Právě v tomto období však příroda nabízí pomocnou ruku ve formě plodů bohatých na vitamín C a další prospěšné látky, které posilují imunitní systém a pomáhají se s nástupem studených měsíců vyrovnat.
Mezinárodní týden dárcovství krevní plazmy: Zachránit život je tak snadné!
Pouze díky obětavým dárcům krevní plazmy je možné vytvořit léky, které zachraňují nemocné po celém světě nebo zlepšují kvalitu jejich života. Vlivem pandemie covidu-19 však došlo k poklesu dárců – zatímco potřebných neubývá.
Srdce – orgán, jehož selhání způsobuje největší počet úmrtí
29. září si připomínáme Světový den srdce – svátek věnovaný orgánu, jehož selhání způsobuje největší počet úmrtí. Onemocnění srdce a cév patří k nejčastějším příčinám úmrtí v Česku.
Hormonální antikoncepce a snížené libido? To už neplatí. Její uživatelky mají sex třikrát častěji, odhalila studie
Hormonální antikoncepce je ženám dostupná už více než šedesát let. Přesto míra jejího používání mezi Češkami od roku 2007 setrvale klesá. Mohou za to i četné mýty a polopravdy, které se k „pilulkám“ vážou.
Rakovina děložního čípku: V léčbě jsou pokroky, v prevenci Češky pokulhávají
Rakovina děložního čípku (hrdla) je jediné zhoubné onemocnění ženských orgánů, kterému lze téměř ve všech případech předejít. Proč je tedy v ČR ročně zjištěno u více než 700 žen, z nichž zhruba polovina nemoci podlehne?
Za významné pomoci českých vědců narazí sonda NASA do měsíčku Dimorphos
Večer 26. září NASA otestuje technologii odklonění nebezpečného asteroidu metodou „kinetic impactor“. Sonda nazvaná Double Asteroid Redirection Test (DART) narazí v plánovaném čase 23h14m UT (světového času) do měsíčku binárního asteroidu č. 65803 Didymos.
Na český trh se dostaly kozí sýry z Francie, které mohou obsahovat úlomky kovu
Státní veterinární správa upozorňuje spotřebitele, že se na českém trhu objevily kozí sýry od francouzského výrobce, které by mohly obsahovat úlomky kovu.
6 doporučení, co udělat s autem před zimou
Na podzim vyžadují auta zvláštní péči. Kdo ji zanedbá, tomu se může přicházející zimní sezóna pěkně prodražit. Následujících šest doporučení mechaniků ze sítě autoservisů ProfiAuto Service pomůže řidičům s přípravou auta na zimu.
Sazka letos už vygenerovala rekordních 314 milionářů
Sazka překonala dosavadní rekord a letos už změnila život více než třem stovkám sázejících. Maximální počet 288 milionářů z roku 2015 se podařilo překonat už v měsíci srpnu, a to o 26 šťastlivců.
Birell jede. Každé osmé prodané pivo z Prazdroje je nealkoholické
Každé osmé pivo z Plzeňského Prazdroje je již nealkoholické. Dlouhodobý růst populární značky Birell v letošním roce ještě akceleruje.
5 6 7 8 9 10 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

27. září 1825

vypravil George Stephenson parní vlak mezi městy Stockton-on-Tees a Darlington v Anglii.

Doprava

27. září 1981

uvedli ve Francii do provozu první trať TGV mezi Paříží a Lyonem.

Kultura

27. září 1900

bylo otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí