KAM NA VÝLET / Zábavní centra a parky

Bobová dráha v Mostech u Jablunkova.
Rychlá jízda spojená s adrenalinem. Taková je bobová dráha v Mostech u Jablunkova
Bobová dráha v Mostech u Jablunkova. 
Autor / zdroj foto: Ski areál Mosty u Jablunkova

Bobová dráha Mosty u Jablunkova / Mosty u Jablunkova

Nahoru se nechat vyvést lanovkou a pak se vydat rychle dolů. Rovinkami i klopenými zatáčkami. Taková je bobová dráha v Mostech u Jablunkova.

Bobová dráha v Mostech u Jablunkova byla vybudovaná v roce 2004 jako první nadzemní bobová dráha v České republice. Délka bobovky je 950 metrů, z toho sjezd dráhy je dlouhý 650 metrů. Dráha je velmi oblíbeným zařízením všech generací. Před jízdou je každý povinen seznámit se s provozním řádem Bobové dráhy a dbát pokynů obsluhy. Na vozíku (bobu) je možno jet jak samostatně, tak ve dvojici. Bezpečnostní pásy a účinné brzdy zaručují každému bezpečnou jízdu.

Elektronická časomíra umocňuje zážitek z každé jízdy a motivuje k organizování neoficiálních i oficiálních závodů. Od jara 2007 je u bobové dráhy turniketové odbavení, což je obrovskou výhodou mimo jiné pro okamžité statistické ukazatele návštěvnosti a nepochybně pro dodržení bezpečnostní zóny v prostorách nástupiště bobové dráhy.

Děti do 6 let mají bobovou dráhu zdarma (nutno prokázat průkazem pojišťovny pokud totožnost neprokáží rodiče OP nebo pasem), děti do 8 let mohou být přepravovány pouze v doprovodu osoby starší 12 let.

Cena za jednu jízdu = cena za jednu osobu (jeden vstup). Dvoumístný vozík mohou používat jednotlivci i dvojce.

Rezervace
U rezervace bobové dráhy skupinou v počtu 30 osob si jízdou ve dvojici sjede každý až 12x, což znamená, že za 12 jízd zaplatí v přepočtu 80 Kč ve srovnání např. s 100 Kč za 2 jízdy!

Rezervaci během prázdnin, ve svátky, soboty a neděle areál neposkytuje, možnosti vždy po dohodě s provozovatelem.

Bobová dráha je součástí Ski areálu Mosty u Jablunkova. Návštěvníci se tady mohou vyřádit také na bungee trampolínách, nafukovací skluzavce, při střelbě z luku či aquazorbingu.

Více informací zájemci najdou na webu Ski areálu Mosty u Jablunkova.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.