KAM NA VÝLET / Dětská hřiště

Nová lesní posilovna v Třinci vznikla v místním lesoparku.
Lesní posilovna - třinecký lesopark
Nová lesní posilovna v Třinci vznikla v místním lesoparku.  
Autor / zdroj foto: Šárka Szlaurová

Lesní posilovna - třinecký lesopark / Třinec

Sportoviště pod širým nebem uprostřed třineckého lesoparku na jedné z pobytových louček nabízí možnost protáhnout si tělo na 14 cvičebních prvcích, vyrobených z přírodního akátového dřeva v kombinaci s nerezovou ocelí.

Nechybí ani stojan na bundy či batohy a stojan na kola. U každého cvičebního prvku najdete informační tabulku s popisem, jak na daném prvku cvičit. 

Venkovní fitness posilovny získávají stále větší oblibu napříč všemi generacemi. Snadné a zábavné cvičení je dostupné všem a své tělo si na čerstvém vzduchu procvičí jak zdatní sportovci, tak i maminky na procházce s dětmi nebo starší lidé. 

„Lesní fitness posilovna je alternativou k nedalekému workoutovému hřišti, které je určeno zdatnějším sportovcům, a využívají ho spíše mladší ročníky. Na nových cvičebních prvcích pod korunami stromů si mohou protáhnout tělo všechny generace a nezáleží na tom, jakou má kdo kondičku. Chceme, aby si lesní posilovnu užili malí i velcí a aby byla místem, které spojí celou rodinu. Poděkování patří i Lesům ČR, které vyšly našemu záměru na vybudování lesní posilovny vstříc,“ uvedla starostka Věra Palkovská. 

Třinecký lesopark je od jara do zimy vyhledávaným místem k relaxaci. K dispozici je 4,5 km pěšin z přírodního materiálu,  ideálních pro možnost procházek či joggingu. Návštěvníkům jsou k dispozici dětská hřiště, lesní učebna, unikátní labyrint, pobytové loučky a další odpočinkové plochy. Ve spolupráci s Lesy ČR zde předloni přibylo hřiště na discgolf, v loňském roce prošly obnovou některé dětské herní prvky a letos přibylo hřiště na pétanque a lesní posilovna.

„Lesopark je něco jako naše rodinné stříbro, proto nám záleží na tom, aby se v něm lidé cítili dobře a aby byl přitažlivým místem pro sportovní a rekreační vyžití,“ dodala starostka.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
elektrikariostrava.cz
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.